Membrána GORE-TEX

REVOLUČNÍ JEDINEČNÁ.
Tajemství materiálů GORE-TEX ® spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně.
Vstup membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX ® proniknout, zatímco vodní pára(voda v plynném skupenství) ji snadno projde.
Do struktury ePTFE JE začleněná oleofóbní látka (látka odpuzující olej). Ta umožňuje průchod vodní páry, ale zároveň vytváří přirozenou bariéru, která brání průniku znečišťujících latek, editoval. olejů, kosmetických přípravků, repelentů a  složek potravin.
Výsledkem je trvale nepromokavá, větruvzdorná a prodyšná membrána.


Testování výrobků


Test pohodlí: každá složka boty je testována na prodyšnost a klimatický komfort.
Všechny materiály použité při výrobě obuvi GORE-TEX ® jsou testovány na prodyšnost a klimatický komfort. Boty se nasadí na umělé nohy, které se potí jako skutečné, a poté se umístí do klimatické komory. Potom změříme, kolik vodní páry uniklo a kolik vody obuv zadržela, a to při různých teplotách.

Test nasákavosti: každý materiál použitý při výrobě svršku obuvi GORE-TEX® musí projít testem nasákavosti.
Pro zajištění trvalé nepromokavosti naší obuvi není důležitý pouze laminát GORE-TEX®, ale také ostatní materiály použité při výrobě svršku. Ty musejí být vodoodpudivé. U nasákavých materiálů může totiž v důsledku kapilárního efektu dojít k tomu, že voda vzlíná k horní hraně svršku a v extrémních případech může proniknout až dovnitř do boty. Proto se všechny
materiály používané při výrobě svršku, od kůže a pěnové výplně až po nitě a tkaničky, testují, aby se zjistilo, kolik vody mohou absorbovat.


Simulátor chůze:

Simulátor chůze testuje nepromokavost obuvi GORE-TEX®.
Testovaná bota se nasadí na ohebnou umělou nohu vybavenou senzory, a ta udělá až 300 000 kroků ve vodní lázni. To odpovídá přibližně 500kilometrové túře po mokrých loukách či korytem potoka. Jakmile se do boty dostane vlhkost, simulátor se zastaví a rozsvítí se LED kontrolka, která ukáže, na kterém místě k průniku došlo.

Všechny boty GORE-TEX se snadno udržují.
Odstraňte nečistoty vlažnou vodou. K čištění kožené obuvi použijte kartáč. Obuv vyrobenou z textilních materiálů očistěte pomocí houbičky.
Výrobky určené k údržbě: používejte pouze prostředky vyrobené na vodní bázi.Prostředky obsahující tuky nebo oleje mohou poškodit funkci membrány.
Membrána GORE-TEX nevyžaduje ošetření prostředkem na zvýšení vodoodpudivosti. Jeho použití však pomůže zvýšit ochranu vnějšího materiálu, udržet ho v suchu a vylepšit jeho schopnost odpuzovat nečistoty.
Správné ponožky
Správný výběr ponožek podstatně ovlivní KLIMATICKÝ KOMFORT A POCIT POHODLÍ. Membrána GORE-TEX bude pochopitelně účinná bez ohledu na to, jaké ponožky budete nosit.
Ale ponožky z čisté bavlny nasakují vlhkost. Snižuje se tak jejich izolační schopnost a pot hůře uniká ven. Výsledkem jsou studené a vlhké nohy.

Komentáře nejsou povoleny.