Treková obuv

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Slevy

Informace

Sleva! Wolf.Tex 82 Blu  OLANG Zobrazit větší

Wolf.Tex 82 Blu OLANG

Nový produkt

Treková, nízká, celoroční obuv s membránou Olantex z velurové kůže a textilie Cordura, vyjímatelná stélka, pevný opatek, zapínání na suchý zip. 

Velikost: 27-38

Více informací

Tento produkt již není na skladě

604 Kč s DPH

-45%

1 099 Kč s DPH

Více informací

Olang Wolf je treková bota vyrobena z velurové kůže a textilie Cordura vybavená membránou Olantex. Hodně oblíbený model na každodenní použití jak do města, tak do přírody. Vyjímatelná stélka  a pevný opatek. Zapínání na suchý zip.

Svršek: kůže, textil
Podšívka: textil
Podešev: syntetika, Vibram

Vibram® Výrobce a značka nejpoužívanější pryžové směsy na výrobu podešví různých typů obuvi. Poskytuje vysoký komfort při chůzi v náročném terénu. Vibram® vyrábí pryžové podešve pro horolezce a turisty od roku 1937. V roce 1935 vedl italský horolezec Vitale Bramani expedici do italských Alp. K přiblížení používali horolezci těžké boty pobité cvoky, ale pro vlastní výstup si přezuli lehké lezecké boty s tenkou podešví. Tyto lezecké boty se jim staly osudnými, když je zastihla krutá sněhová bouře: šest z nich zemřelo následkem omrznutí a vystavení nechráněným podmínkám. Tato tragická zkušenost vedla Bramaniho k vytvoření všestranné lezecké podešve. Nová pryžová konstrukce vyměnila pryžové podešve za železné cvoky. To umožnilo lezcům používat jedinou podešev a tudíž jediný pár bot k přiblížení, výstupu i sestupu z vrcholu. V roce 1954 byl v Itálii založen výrobní závod a od té doby je žlutá osmiúhelníková obchodní značka Vibram® synonymem spolehlivě přilnavých podešví pro horolezectví a trekking.